Makana - poradnik

Sklep internetowy bez magazynu i wysyłek.

By 11 października, 2021 No Comments

Chcesz założyć sklep internetowy, a może już go masz ale męczą Cię wysyłki?  Czy znałeś rozwiązanie Fullfilment lub spolszczając – magazynu zewnętrznego?

Wiele osób, które zakładają sklep internetowy spotyka się z podstawowym problemem – gdzie składować towar? Kolejnym problemem, który często dotyka sklepy już na początkowej fazie rozwoju jest jak pogodzić działania biznesowo – marketingowe z bieżącą obsługą – pakowaniem, wysyłką, reklamacjami oraz sprawami formalnymi. Wiele osób nie wie, że na rynku jest wiele firm, które chętnie odciążą Cię od tego problemu. Tak naprawdę nawet nie musisz widzieć swojego towaru! Jeżeli handlujesz np. produktami z Chin, mogą one trafić bezpośrednio do takiego magazynu, zostać skatalogowane, zapakowane i po zamówieniu wysłane do klienta. Twój sklep pracuje tak jak wcześniej, lub najczęściej jeszcze lepiej bez Twojego bezpośrednio udziału. Nie musisz zatrudniać pracowników do pakowania, a zyskujesz wiele cennego czasu na działania związane z rozwojem sprzedaży i marki.

Pytanie, które się rodzi brzmi: Jak wybrać taką firmę i czym się kierować?

  • Lokalizacja – warto, żeby był to punkt dobrze skomunikowany logistycznie – może czasami będziesz chciał sprawdzić funkcjonowanie wysyłek, dlatego dobrze, żeby nie było to 700km od Ciebie.
  • Komunikacja – osobisty kontakt z właścicielem lub osobą decyzyjną bardzo przyspiesza procesy sprzedażowe
  • Opłata za składowanie – szczególnie w przypadku małego sklepu warto znaleźć magazyn, który nie pobiera opłaty za samo składowanie a jedynie zrealizowane wysyłki.
  • Integracja – magazyn koniecznie musi być w pełni zintegrowany z Twoim systemem sprzedażowym. Pewność realizacji wysyłki to podstawa.
  • Doświadczenie – branże mają swoją specyfikę, inaczej pakuje się kosmetyki a inaczej ubrania. Dopytaj o doświadczenie w wybranej branży.
  • Styl i dokładność – bardzo ważną kwestią jest jakość pakowania. Szczególnie w branży beauty styl pakowania ma znaczenie! Wybierz firmę, która pakuje pięknie!

Jeżeli szukasz firmy, która spełni te wszystkie punkty to jesteś tu gdzie powinieneś 🙂 Na stronie internetowej firmy MAKANA. Kontakt z nami znajdziesz bardzo prosto, możesz napisać do nas klikając w chmurkę w prawym dolnym rogu ekranu lub od razu do nas zadzwonić  +48 509 055 444